Takohuni.com forum
 
ForumForum  Calendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ç'instalimi i Malware përmes Add or Remove Programs!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sn1per
Admin
avatar

Numri i postimeve : 11
Join date : 18/07/2009
Age : 31

MesazhTitulli: Ç'instalimi i Malware përmes Add or Remove Programs!   Fri May 27, 2011 3:51 am

Ndodhë që kompjuteri i juaj është i infektuar me Malware, dhe gjithsesi duhet pastruar kompjuteri nga to. Para se të kërkoni ndihmë në ndonjë forum duhet që së pari të përcillni hapat vijues.
Shumë shpesh, shumë programe problematike mund të ç’instalohen vetëm duke shkuar në Control Panel dhe duke zgjedhur Add/Remove Programs. Duke e ndërmarrë këtë hap para se të filloni me procedurat e pastrimit mund të ndihmojë për të dhënë rezultate më të mira të pastrimit të kopjuterit e që gjithashtu mund të përshpejtoj edhe punën e kompjuterit tuaj. Shikoni në listën e mëposhtme tek Add/Remove Programs dhe nëse i gjeni ato menjëherë filloni ç’instalimin e tyre.

#1 Spyware Killer
100 Percent Anti-Spyware
1-2-3 Spyware Free
1 Click Spy Clean
1stAntiVirus
180ClientStubInstall
180 Search Assistant
180Solutions
1stAntiVirus
888Bar
Acoona Toolbar
Active alert
Ad Armor
Ad Behavior
Ad Destroyer
AdDriller
Ad-Eliminator
AdProtector
Ads Alert
ADS Adware Remover
Ad Service
Ad-Purge Adware
Adssite Advanced Toolbar
AdTools
AdTools Service
AdwareFilter
AdwarePunisher
Adware Remover
Adware Sheriff
Alexa toolbar
AlfaCleaner
ALOT eMusic Toolbar
AlwaysUpdatedNews
AntiSpy Advanced
AntiSpyPro
AntiSpyZone
AntiVermins
AntiVirusAdvance
Antivirus-Golden apo Antivirus-Golden 3.4 – apo ndonjë version tjetër
AntivirusGold
AntiVirusPCSuite
Anti Virus Pro
Anti Virus Pro 2009
Anti Virus Pro 2010
AntiVirus Protector
Antivirus Solution
AntivirusXP ( cilido version/vit )
Ask Toolbar
AUN
AutoUpdate
AVSystemCare
AzeSearch
BargainBuddy
BearShare
BearShare Accelerator
BearShare MediaBar
BestGuardPlatinum
BestOffers apo BestOffers Shopping BHO apo ActivShop apo e-zshopper
Bullseye Networks
Brave Sentry
BreakSpyware
Browser Optimizer Dcads
BrowserPal
Browser Protection Volume
CAS
CasStub
Casino Client
CashBack
CC2KUI apo Comet Cursor Plus
CleanX
ClearSearch
ClockSync (kjo është pjesë e WhenU)
CNSMin
Command
ContraVirus
Copperhead AntiSpyware
cosmi
CurePCSolution
Delfin apo Delfin Media apo DelFin Media Viewer
Desktop Defender 2010
Desktop Security 2010
DIARemover
DMVlite
DownloadWare
E2Give apo e2Give
EasySearchBar
eGroup
Elite Bar
Elite Sidebar
Elite Toolbar
Elitum
Enhancement Browser Tools Superiorads
ExpertAntivirus
Fixer AntiSpy
Froggie Scan
Frontier Browser Assistant
Frontier Search Helper
GAIN
Gator
Grokster apo Grokster Wiseupdt
Hotbar Browser
Hotbar Outlook Tools
Hotbar Web Tools
HuntBar
IEDefender
IExplorer Security Plug-in
IE Host
iMesh
Internet Explorer Security Plugin 2006
Internet Explorer Secure Bar
Internet Explorer Secure Plug-in
Internet Optimizer
Internet Security 2010
Internet Security Add-On
InternetShield
ISTbar
ISTSvc
Kazaa

Logitech Desktop Messenger <-- ky nuk është malware por shum njerëzve iu duhet apo e dëshirojnë atë dhe bënë gjëra të mërzitshme në regjistra
MalwareAlarm
Malware Defense
MalwareScanner
Malware Stopper
MalwareWiped apo MalwareWipe apo MalwareWiper
MaxiFiles
Media Access
Media Gateway apo MediaGateway
Media-Codec apo MediaCodec apo MMediaCodec
MediaLoads Installer
MediaPipe P2P Loader
MediaTickets
MediaTickets by OIN
Messenger Plus (shiko shënimet në fund)
Messenger Plus Live! (shiko shënimet në fund)
Messenger Plus! Live & Sponsor (CiD)
Messenger Service
Middadle
Morpheus 5.3 (remove only)
Morpheus (cilido version)
Morpheus Toolbar
Mr.AntiSpy
My Global Search Bar
MySidesearch Search Assistant
MySPyProtector
MyWay apo MyWayBar apo MyWaySpeed apo MyWaySearchBar apo My Web Search Bar
MyWebSearch apo MyWebSearch Email Plugin
My Web Search (Outlook, Outlook Express, dhe IncrediMail)
MyWay Search Assistant apo My Way Search Assistant
NavExcel Search Toolbar
NavHelper
NaviSearch
ncase
Need2Find
Need2Find Bar
NeoSpace
Network Monitor
NewDotNet
Notification Utility
Oemji Toolbar
Oin
OnWebMedia
Open Site
Outerinfo
OuterInfoAdSponsor
P2P Networking
p2pnetworks
Paltalk
PCODEC 6.0
PerfectCleaner
PestCapture
PestTrap
PestWiper
Preview AdService
Privacy Champion
Privacy Crusader
PrivacyScanner
PSGuard
Quick
QuickSearch
QuickSearch Toolbar
RazeSpyware
rdso
Red Swoosh EDN Client (vetëm për shlyerje)
RelevantKnowledge
RemoveIT Pro <---- Cilido version! Nuk është malware por gjithherë ka shumë detektime qesharake falso. Programi nuk është testuar plotësisht dhe nuk i njeh skedarët valid të sistemit nga malware.
Safety Alert 2006
Safety Bar
SaveNow
Scan & Repair Utilities 2006
screensaver_rp Screen Saver
Screensavers Installer Version 2
Search and Destroy <----Ky është një mashtrues. Mos e ngatërroni këtë me Spybot Search & Destroy e cila është valide!!!
SearchAssist
Search Assistant Adssite
Search Assistant - My Web SearchBar
Search Assistant - My Way
SearchExe
Search Maid
Search Relevancy
Search Settings ( cilido version )
Search Toolbar (HuntBar/WinTools)
Security IGuard
Security Messenger
SeekmoToolbar
SelectRebates
ShopperReports by Hotbar
ShopperLink 1.0.4
ShopperLink 1.0.5 ( apo cilido version tjetër )
Sidefind
SideSearch
SideStep
Slotchbar
SmileyDistrict Optimizer
SmileyDistrict
Soap apo Soap Pro
Software Update Manager
SpamBlockerUtility Browser
SpamBlockerUtility Email Toolbar
Spy Analyst
Spy Defence
SpyAdvanced
SpyAway
SpyAxe
SpyBan
SpyBuster
SpyCleaner
SpyContra
SpyCut
SpyCrush
SpyDawn
SpyDeface
SpyFalcon
SpyLocked
SpyMarshal
Spy Officer
SpyOnThis
Spy Reaper
SpyShield
Spy-Shield
SpySoldier
SpyiBlock
SpyiKiller
SpySheriff
SpyShield
Spy-Shield
SpySpotter
SpyVampire
Spyware & Adware Removal
SpywareBot
Spyware Disinfector
Spyware IT
Spyware Knight
Spyware Quake
Spyware Remover
SpyWare Secure
Spyware Scrapper
Spyware Sheriff
Spyware Sledgehammer
SpywareStop
Spyware-Stop
SpywareStrike
Spyware Striker
SpywareXP
SSK
StartGuard
StarWare
StopGuard
SurfAccuracy
SurfSideKick apo SSK apo SurfSideKick 3 (ç’instaloni cilindo version që e gjeni)
Super Codec 6.0
Sysnet
System Alert Popup
System Soap Pro
Upspiral Toolbar
The Spyware Shield
TargetSaver
Think-Adz Search Assistant removal
ToolBar
Top Search
TopSpyware
TurboDownload
TV Media
UnSpyPC
Utility Notification
Ultimate Defender
Ultimate-Spyware Adware Remover
VBouncer
VCClient
vidctrl
Video ActiveX Solution (cilido version)
Viewpoint
Viewpoint Manager (Remove Only)
Viewpoint Media Player
Viewpoint Toolbar apo Viewpoint Toolbar (Remove Only)
Virtual Bouncer apo Vbouncer
Virtual Maid
VirusBursters
VirusBurst
VirusGuard
VisFx
VSAdd-in
VSAdd-in for Internet Explorer
VSToolbar
VSToolbar for Internet Explorer
WareOut
WareOut Spyware Remover
Warez P2P Client
WeatherBug (kjo në të vërtetë është opsionale qysh kur kjo paraqet një ngatërresë të vogël adware )
Weather Check
Weather and Wowpapers Tools
Weather Services
Web Nexus Network
Web Offer
Web Rebates
Web Savings from Ebates
Web Search Toolbar (WinTools) apo WebSearch Toolbar
WebHancer
WebHance Customer Companion
WeirdOnTheWeb
WhenU (cilado hyrje)
WeirdOnTheWeb
WildTangent
Win-dh
Window Active
WinAntiSpy 2005
WinAntiSpyware 2005
WinAntiVirus 2005
WinAntiSpyware 2006
WinAntiVirus 2006
WinFixer
WinFixer 1.1.62.4 <---(apo cilido version tjetër)
Winhound Spyware Remover
winupdates
Windows AdService
Windows AdStatus
Windows Safety Alert
Windows ServeAd
Windows SR 2.0
Winhound
Win Police Pro 2009
Win Police Pro 2010
WinTools
WinTools Easy Installer
WSEM Update
Yazzle Sudoku by OIN
X-Con Spyware Destroyer
XP Antivirus Protection (cilido version/vit)


SHËNIM:
1. Rreptësisht ju rekomandojmë që të ç’instaloni cilindo version të Messenger Plus. Mund të jetë shkaku kryesor i infektimit me malware të kompjuterit tuaj. Gjithashtu mund të instaloj edhe infektime të rrëzimit të sistemit tuaj operativ. Të gjitha ato vijnë nga veglat e palës së tretë e që mund të instalohen lehtë dhe gabimisht. Softuerëve si ky nuk mund t’iu besohet. Dhe tani programi Messenger Plus Live! është burim i infektimeve të botës virtuale për shkak të pakove në WinAntiVirus .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://takohuni.nstars.org
 
Ç'instalimi i Malware përmes Add or Remove Programs!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: Multimedia | Shkarkimet :: Programe-
Kërce tek: