Takohuni.com forum
 
ForumForum  Calendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ndez pc per 10 sec

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: ndez pc per 10 sec   Thu Dec 30, 2010 9:39 am

Ndeze PC Per 10 Sec


Click ne start button -----> pastaj shko Run -----> dhe shtype Regedit -----> Shtyp ENTER


Tash shikon per "key":

HKEY_LOACAL_MECHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\ContentIndex

Pastaj e gjen nje key qe quhet "Startup Delay" -----> kliko dy her ne te

Where its Base, kliko Decimal -- esht Default Value eshte 4800000,

Ndryshoje ne: 40000

Tani mbylle Registry Editor dhe ristatroje kompjuterin Per Efekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ndez pc per 10 sec
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: Informatika :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: