Takohuni.Com Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Takohuni.com forum
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ndani HDD ne 2 apo me shume pjese!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor




Ndani HDD ne 2 apo me shume pjese! Empty
MesazhTitulli: Ndani HDD ne 2 apo me shume pjese!   Ndani HDD ne 2 apo me shume pjese! I_icon_minitimeThu Dec 30, 2010 9:48 am

Programi per ta nda HDD quhet: Partition Magic - Shkarko Ketu

E instalon programin, e lshon edhe tash te hapet qekjo (nejse une veq e kom te ndam HDD ne 2 pjese, e kom HDD 80GB, e kom nda 20 me 60, po ska lidhje, une ta sqaroj prap proceduren njejt sikur ti qe nuk e ki te ndam, e si moster pe perdori particionin e 20GB)

Ndani HDD ne 2 apo me shume pjese! W9emb4


Tash ju hapet kjo faqe!

Ndani HDD ne 2 apo me shume pjese! J8nlh2


Tash nese don me nda HDD, e cakton poshtë aty te numrat sa me sa po don me lan HDD. Te New Size (qe te unë osht 20.120.4 MB) ti tash e cakton sa po don me lan. Ti e paske 80GB HDD, e nese don 40/40 me nda, e shkrun te 80GB (sikur une qe e kom 20...) 40 (ama ki kujdes, mos e le 40 MB po bone 40 GB, veq ndrroje 80 qe ki aty, bone 40, ato shifrat mas numrit 80 mos i prek) edhe i mshon OK.

Tash te del qeshtu ne program:

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 754x296.


Ndani HDD ne 2 apo me shume pjese! 2dmcmbq


Masnej te del qeshtu (une e kom emertu particionin SHEMBULL sa me ta sqaru ty) edhe klikon posht e sheh Apply (edhe te thot po me doket me ristartu PC per me kriju Particionin, e une sjom ka du me ja ba Apply se me krijohet ni Particion i ri, e sjom ka du me kriju... ama puna kryesore u kry deri qetu, masnej ristartohet PC edhe automatikisht e formon particionin e ri, e ti mos e prek derisa te kryn procesin vet PC)


Ndani HDD ne 2 apo me shume pjese! 2wmdiz6


Me qekaq perfundon puna, tash i ki dy particione kur te ristartohet PC Very Happy flm ishalla e keni kuptue Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndani HDD ne 2 apo me shume pjese!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: Informatika :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: