Takohuni.com forum
 
ForumForum  Calendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Per ti blloku faqet qe nuk deshironi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Per ti blloku faqet qe nuk deshironi    Thu Dec 30, 2010 9:49 am

Per ti blloku faqet qe nuk deshironi

Shkojm kshut:
Hapim local disk C: shkoni windows/system32/drivers/etc/hosts - dhe nese jav qe se me qka me hap e hapni me NotePad
pastaj:

per ta bllokuar website-in qe deshironi shkruani
"127.0.0.2 Kodi:
Cito:
www.faqjaqedonimeblocku.com
" nën (per fundi)

127.0.0.1 localhost. ,

dhe shkoni file - save
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Per ti blloku faqet qe nuk deshironi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: Informatika :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: