Takohuni.com forum
 
ForumForum  Calendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta kalojmë fjalëkalimin në Windows XP?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Si ta kalojmë fjalëkalimin në Windows XP?    Thu Dec 30, 2010 3:25 pm

Si ta kalojmë fjalëkalimin në Windows XP? .Veproni keshtu:

1)restartoni PC
2)Shtypni butonin F8 dhe selektoni to "Safe Mode with Command prompt"
3)shkruani "net user"
4)ne dritare shfaqet emri i perdoruesit(p.sh.Tenor)
5)shkruajme: net user Tenor*
6)me pas shfaqet "Type a password for the user"
7)nese doni mo e ba me pass kompjuterin shkrujeni aty,nese nuk doni veq shtypni ENTER
coolrestartoni PC dhe futuni ne windows
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si ta kalojmë fjalëkalimin në Windows XP?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: Informatika :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: