Takohuni.com forum
 
ForumForum  Calendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shpejto Hard-Diskun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Shpejto Hard-Diskun    Thu Dec 30, 2010 3:42 pm

Shpejto Hard-Diskun

1.Start
2.Run
3.Shenoni ne Run sysedit.exe
Tani E Zgjedhni Dritaren Me Emrin
c:/windows/system.ini
4.Tani Aty Eshte. Një Numer [386enh] Pastaj nën Kët numer krijoni edhe ju nje Rresht dhe shkruani ( Irq14=4096 ) Kët
Pastaj. Shko tek FILE
LART tani Save Dhe mbylleni Pastaj Ristartoni PC -Tuaj.
Tani e Vëreni Efektin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shpejto Hard-Diskun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: Informatika :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: