Takohuni.com forum
 
ForumForum  Calendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Së shpejti Facebook do ta di ku gjendeni saktësisht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Së shpejti Facebook do ta di ku gjendeni saktësisht   Thu Dec 30, 2010 4:27 pm

Së shpejti Facebook do ta di ku gjendeni saktësisht

Edhe tabori i rrjetit për shoqërim online Facebook ka marrë vendim për implementimin e shërbimit për lokacione gjeografike në kuadër të shërbimit të vet.
Me fjalë tjera, Facebook do t’u mundësojë që së bashku me ndryshimet e statusit “të reklamoni” edhe lokacionin tuaj të momentit.
Kjo shtojë shfrytëzuesve do t’u aktivizohet gjatë muajve që vijnë.
Qysh prej muajit të ardhshëm diç më shumë se 400 milionë përdorues të rrjetit Facebook do të mund të shfrytëzojnë këtë shërbim të ri.
Shtojca e lokacionit gjeografik do t’u mundësojë përdoruesve të cilët duan të publikojnë automatikisht vendin e tyre momental.

Facebook ka qenë duke e zhvilluar shtojcën e tij më të re për një vit rresht, e deri më tani nuk kanë dalë publikisht pa qenë të sigurt se është i kryer dhe i gatshëm për përdorim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Së shpejti Facebook do ta di ku gjendeni saktësisht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: Informatika :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: