Takohuni.com forum
 
ForumForum  Calendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shfleto internetin i qet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Shfleto internetin i qet   Thu Dec 30, 2010 4:37 pm

Sigurisht deshironi qe te ndiheni i sigurt gjat shfletimit neper net, te sigurt nga reklamat e papritura, nga faqet vjedhëse të infove tua, nga spam etj veshtirësi

Nëse deshironi të jeni të qet nga keto gjëra ndermerr keto masa
1 INstalo Forefox nga webi i tyre mozilla.com, pastaj hape ate dhe
2 instalo extensionin për firefox

a) Për mbrotje nga reklamat instalo "AddblockPlus"
b) Pastaj nëse jeni lodhur me shenu login infot instalo Xmarks
c) Nëse deshiron te dish kur te vijn emailat instalo WebMail Notifer
d) Nëse ke mbyll ndonje faqe nga pakujdesi riktheje ate me Undo Closed TAbs
e) Nëse sëshiron të kursesh kohën në hapjen e webeve qe ju interesojn instalo FastDial

Firefoxi ka edhe extensione tjera dhe nëse ndonjeri nga ju mendon se ja vlen te permenden ato le ti poston me posht dhe le te vendos direkt linkun

Unë me kete form shfletoj netin dhe elhamdulilah syri im dhe familja ime jemi te mbrojtur nga reklamat dhe gjithqka tjetër në net.

Nëse nuk keni dituri si të rregulloni këtë më tregoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shfleto internetin i qet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: | Graphic |Design | Bulletin Board dhe CMS | :: Mësime Për Dizajn-
Kërce tek: