Takohuni.com forum
 
ForumForum  Calendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si të rrisim shpejtesinë e Internetit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Si të rrisim shpejtesinë e Internetit   Thu Dec 30, 2010 4:17 pm

***Kliko me tastin e djathte mbi My computer
***Zgjidh Properties

***Pastaj shko HARDWARE ->Device manager

***Kliko Ports ->Communication Port(kliko dy here dhe do hapet)

***Pastaj shtyp Port Setting dhe beje ndryshimet e meposhtme:

***Opcionin “Bits per second” ndryshoje ne 128000

***Dhe opcionin “Flow control” ndryshoje ne Hardware

***Ruaj ndryshimet dhe shiko rezultatet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si të rrisim shpejtesinë e Internetit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: Informatika :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: